Kobieta artykuł sponsorowany
8 czerwiec 2022

Twoje włosy nie są tak gęste jak kiedyś? Sprawdź możliwe przyczyny

fot. nadesłane
Zdrowe i zadbane włosy to wizytówka każdej i każdego z nas. Niestety wraz z wiekiem mogą się one zacząć nadmiernie przerzedzać, co z kolei może prowadzić do problemów z samooceną i gorszego samopoczucia. Jeśli jednak zauważymy u siebie rzadkie włosy, nie oznacza to, że od razu musimy wpadać w panikę. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne i wiele z nich da się wyeliminować przy pomocy zmiany nawyków pielęgnacyjnych lub szamponu na wypadanie włosów. Sprawdźmy więc, czemu włosy się przerzedzają i jak można temu zapobiec.

Co powoduje rzadkie włosy?

Rzadkie włosy to wbrew pozorom poważny problem, który może zaburzyć naszą samoocenę. Co może wpłynąć na wypadanie włosów i utratę objętości naszej fryzury? Jednym z podstawowych czynników, który sprawia, że nasze włosy wypadają, jest nasz wiek. Niestety nie będziemy mieli dobrych informacji na tym polu. Jeśli łysienie jest spowodowane starzeniem się, nie uda nam się znaleźć na nie innego sposobu niż przeszczep cebulek.

Podobnie będzie w wypadku osób, które cierpią na łysienie androgenowe. Ten problem dotyka głównie mężczyzn, gdyż jest związany z męskim hormonem, jakim jest testosteron. Po jakimś czasie jest on metabolizowany przez organizm, przez co zamienia się w dihydrotestosteron, który odpowiada za przerzedzanie się pasm. W takiej sytuacji też nie pomoże nam nawet najlepszy szampon na wypadanie włosów.

Nie powinniśmy jednak tracić nadziei, gdyż wiele innych powodów wypadania włosów można wyeliminować w dosyć prosty sposób. Na stan naszej fryzury wpływają takie czynniki jak nieodpowiednia dieta, zbyt mała podaż witamin, zanieczyszczenia środowiskowe, niewłaściwe kosmetyki czy nawet zbyt wysoka temperatura. Rzadkie włosy spowodowane przez jedną z tych rzeczy to nie wyrok i używając dobrych kosmetyków, takich jak szampon na wypadanie włosów czy odżywki, możemy sobie z nimi poradzić.

Rzadkie włosy – pielęgnacja, kosmetyki, szampon na wypadanie włosów

Podstawową rzeczą, o jaką powinny zadbać osoby z rzadkimi włosami, jest zrezygnowanie z częstej stylizacji na gorąco i używania suszarki. Wysoka temperatura jest niebezpieczna dla naszych pasm, gdyż sprawia, że otwierają się nasze łuski włosowe, w efekcie czego fryzura traci swoją naturalną ochronę i nawilżenie. Oczywiście nie oznacza to, że nie będziemy mogli w ogóle suszyć naszych włosów czy używać lokówki, jednak jeśli zależy nam na objętości, powinniśmy znacznie zredukować częstotliwość tych procesów.

Kolejnym krokiem będzie dobór właściwych kosmetyków. W tym miejscu warto odpowiedzieć na pytanie – czy szampon na wypadanie włosów rzeczywiście działa i czy mogą go stosować osoby, których problemem są rzadkie włosy? Tak jak wspominaliśmy wcześniej, szampon tego typu nie zadziała w niektórych sytuacjach, jednak jeśli nasze włosy przerzedziły się na skutek złej pielęgnacji, ten produkt może się okazać nieoceniony. Warto wybierać kosmetyki bogate w witaminy z grupy B, gdyż dzięki nim włosy będą mogły się łatwiej odbudować.

Kolejną kwestią jest unikanie czynników, które powodują przerzedzanie się naszych włosów. Jednym z nich jest palące słońce i związane z nim promieniowanie UV. Warto zadbać o nakrycie głowy, kiedy mamy w planach wyjść z domu w słoneczny dzień, gdyż pomoże to zachować włosom odpowiednią równowagę.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Suwałki
12°C
wschód słońca: 04:01
zachód słońca: 21:03
Koronawirus
podlaskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Suwałkach

kiedy
2022-07-30 19:00
miejsce
Suwałki Arena, Suwałki, Zarzecze 26
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-08 16:00
miejsce
Suwalski Ośrodek Kultury, Suwałki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-08 19:00
miejsce
Suwalski Ośrodek Kultury, Suwałki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 17:00
miejsce
Aula PWSZ, Suwałki, ul. Teofila...
wstęp biletowany