17 czerwiec 2022

Pieszy- Bezpieczny- Widoczny

fot. KMP Suwałki
We środę policjanci z suwalskiej "drogówki" zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Przyglądali się również pieszym, gdyż to właśnie ci uczestnicy są najbardziej narażeni na negatywne skutki wypadków drogowych.
REKLAMA

Przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, jak również przechodzenie na czerwonym świetle, to część wykroczeń popełnianych przez pieszych w Suwałkach. Z kolei do błędów kierowców można zaliczyć wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych oraz omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu.
Tylko podczas środowych działań suwalscy policjanci ujawnili 89 wykroczeń, z czego 17 popełnili kierowcy wobec pieszych, 24- piesi, a 2- osoby jadące hulajnogami elektrycznymi.

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, musi zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego. Natomiast pieszy powinien zawsze upewnić się, czy może bezpiecznie przejść przez przejście. Powinien pamiętać także, że podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych zabronione jest korzystanie z telefonu lub innych urządzeń elektronicznych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Suwałki
12°C
wschód słońca: 04:01
zachód słońca: 21:03
Koronawirus
podlaskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Suwałkach

kiedy
2022-07-30 19:00
miejsce
Suwałki Arena, Suwałki, Zarzecze 26
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-08 16:00
miejsce
Suwalski Ośrodek Kultury, Suwałki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-08 19:00
miejsce
Suwalski Ośrodek Kultury, Suwałki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 17:00
miejsce
Aula PWSZ, Suwałki, ul. Teofila...
wstęp biletowany