17 czerwiec 2022

Stracił tysiąc złotych, bo chciał pomóc bratu

fot. KMP Suwałki
Cyberprzestępcy, aby wyłudzić pieniądze, często wykorzystują popularne komunikatory internetowe. Tym razem ofiarą oszustów padł 33-latek, który chciał pomóc bratu. Mężczyzna przelał na podane przez nich konto tysiąc złotych. Pokrzywdzony telefonował do brata, aby upewnić się czy to on faktycznie prosi o pieniądze, jednak się nie dodzwonił.
REKLAMA

Do suwalskich policjantów zgłosił się 33-latek, który poinformował, że na jednym z popularnych komunikatorów internetowych napisał do niego ktoś, podający się za jego brata. Oszust zwrócił się z prośbą o pilne przelanie pieniędzy za zamówienie. Rozmówca twierdził, że sam nie może tego zrobić, bo zablokował swoje konto w banku. Pokrzywdzony zgodził się. Myślał, że rozmawia z bratem. Nawet kilka razy do niego telefonował, jednak brat nie odbierał. Oszust podał 33-latkowi numer konta bankowego i suwalczanin przelał tysiąc złotych. Myślał, że robi przysługę bratu. Gdy po kilku godzinach pokrzywdzonemu udało się skontaktować z bratem, to wyszło na jaw, że doszło do oszustwa.

Uwaga!!!

Często stosowaną przez oszustów metodą jest podszywanie się pod znajomych na portalach społecznościowych i zwracanie się z prośbą o pilną pożyczkę. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom.

Aby nie paść ofiarą oszustów radzimy:

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Suwałki
11.7°C
wschód słońca: 04:01
zachód słońca: 21:03
Koronawirus
podlaskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Suwałkach

kiedy
2022-07-30 19:00
miejsce
Suwałki Arena, Suwałki, Zarzecze 26
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-08 16:00
miejsce
Suwalski Ośrodek Kultury, Suwałki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-08 19:00
miejsce
Suwalski Ośrodek Kultury, Suwałki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 17:00
miejsce
Aula PWSZ, Suwałki, ul. Teofila...
wstęp biletowany