1 maj 2021

Białystok: duże zainteresowanie akcją "zaszczep się w majówkę"

https://www.facebook.com/drozdzkinga/photos/basw.Abp-YReNqXQT7k5MyFPMn9lQABT_HjeCwVvQsaxFWw0WjIQWeTivRQ5yBC1Slqu51Zf_WY6Jw9RfQi2HpU5WAYsKPp5u-_JG7n7Tuqb8wY8sGIuxlHz9FrXph0I4cQwcjdadYmxhqZgUxLXh5HQRuqy
Dużym zainteresowaniem cieszą się szczepienia w specjalnym punkcie na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku; chętni stali w kolejce jeszcze przed uruchomieniem w sobotnie przedpołudnie tej akcji. Przez pierwszą godzinę zaszczepiono jednodawkową szczepionką J&J ok. 70 osób.
REKLAMA

To jeden z szesnastu punktów zorganizowanych w Polsce w ramach akcji "zaszczep się w majówkę". Podobnie jak w innych, w ciągu trzech dni, od 1 do 3 maja, do dyspozycji w Białymstoku jest 2,5 tys. szczepionek firmy Johnson and Johnson.

Kolejka chętnych w punkcie zlokalizowanym na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku ustawiła się jeszcze przed godz. 10, dlatego pierwsze szczepienia rozpoczęto nieco wcześniej, niż planowano. W sumie pracują tam trzy zespoły (lekarz plus pielęgniarka) i rejestratorka, medykom z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK) w Białymstoku pomagają żołnierze WOT.

"Cieszę się, że akcja cieszy się tak dużym zainteresowaniem, mam nadzieję, że będzie się ono utrzymywać przez cały czas dostępności szczepionki" - mówił na sobotnim briefingu wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wskazując na kolejkę chętnych widoczną za nim. Podkreślał, że zachętą do szczepień jest fakt, iż chodzi o szczepionkę jednodawkową.

"Wszyscy mamy świadomość tego, że szczepienia są ważną rzeczą w zakresie ochrony społeczeństwa przed zakażeniami koronawirusem, chcemy jak najszybciej wrócić do tego życia społeczno-gospodarczego sprzed epidemii" - mówił wojewoda. Wyraził nadzieję, że nadal będzie spadać liczba zachorowań i hospitalizacji, podkreślał znaczenie powszechności szczepień.

Koordynator szczepień w USK dr Barbara Bebko poinformowała, że w ciągu pierwszej godziny akcji udało się zaszczepić ok. 70 osób; czas oczekiwania w kolejce wynosił ok. 40 minut. Zaznaczyła, że żadna szczepionka się nie zmarnuje, bo jeśli w ciągu trzech dni nie będzie 2,5 tys. chętnych do zaszczepienia przed Pałacem Branickich, szpital wykorzysta szczepionki J&J w swoich punktach szczepień.

Akcja na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku odbywa się w godz. 10-17. Ze szczepień mogą skorzystać wszystkie te osoby, które mają e-skierowanie, czyli rocznikowo są już do tego uprawnione. (PAP)

autor: Robert Fiłończuk

rof/ swi/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podlaskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Suwałkach

kiedy
2021-09-12 17:00
miejsce
Suwalski Ośrodek Kultury, Suwałki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-10 15:00
miejsce
Suwalski Ośrodek Kultury, Suwałki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-05 19:00
miejsce
Suwalski Ośrodek Kultury, Suwałki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-18 15:00
miejsce
Suwalski Ośrodek Kultury, Suwałki,...
wstęp biletowany